• ANAPER, Kalite Politikası ve Kuruluş Yönergesi’nin bir gereği olarak gizlilik ve güvenlik ilkelerine uygun, tüm adaylar için eşit,  bağımsız ve tarafsız sınav ve belgelendirme hizmetleri verir. Bu amaçla, organizasyon yapısı ve ISO/IEC 17024 Standardına göre kurmuş olduğu Kalite Yönetim Sistemi kapsamında gizlilik ve güvenliği sağlayacak tüm tedbirleri almıştır.
  • Gizlilik ve güvenlik ilkelerinin bir gereği olarak, ANAPER belgelendirme sınavlarına katılan adaylar, sadece kendi sınav prosesiyle ilgili bilgi paylaşımda bulunabilirler; sınav prosesindeki diğer adaylar hakkında bilgi paylaşımında bulunmaları diğer adayların kişisel mahremiyetini ihlal edebileceği için yasaklanmıştır.
  • Adaylara başvuru esnasında imzalatılan ST-02 Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi ile gizliliğin korunması güvence altına alınmaktadır.
  • Belgelendirme sınavına giren adayların sınav sonuçları, her bir adayın kendi TC kimlik numarası ve başvuru sırasında aldığı şifresi ile görüntülenebilecek şekilde ANAPER web sayfasında ilan edilir. Böylelikle, kişilerin sınav sonuçlarının gizliliği sağlanmaktadır.

Copyright © Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi 2014

Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun kitle iletişim araçlarında ve medyada yayınlanamaz ve kullanılamaz. Bu kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.