ANAPER, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından onaylanarak Ulusal Yeterlilikler Çerçevesine yerleştirilmiş ulusal yeterliliklere ait sınav ve belgelendirme hizmetleri sunmak amacıyla kurulmuş, Anadolu Üniversitesi’nin tüzel kişiliği içinde bir birimdir. Anadolu Üniversitesi’nin sahip olduğu kaynaklar ve özellikle açık ve uzaktan öğretim sisteminin varlığı ile zenginleşen ve güçlenen sınav yapma tecrübesi ve altyapısı, ANAPER tarafından yürütülen personel belgelendirme hizmetlerinin başarısının en önemli güvencesidir.

Kuruluş amacının bir gereği olarak ANAPER, sınav ve belgelendirme yetkisinin bulunduğu alanlarda ilgili ulusal yeterliliklerle ve MYK tarafından belirlenmiş şartlara uygun olarak hizmetlerini yürütmektedir.  Tüm belgelendirme faaliyetleri de bu çerçevede gerçekleştirilmektedir.

ANAPER'in Akreditasyon Sertifikası'na ve ekine ulaşmak için tıklayınız.

Copyright © Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi 2014

Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun kitle iletişim araçlarında ve medyada yayınlanamaz ve kullanılamaz. Bu kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.