ANAPER, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından yetkilendirildiği ulusal yeterliliklerde sınav ve belgelendirme hizmetleri sunmaktadır.

ANAPER tarafından gerçekleştirilen tüm belgelendirme sınavlarına başvurmak için ST-02 Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi'nin onaylanması ve sözleşmedeki yükümlülüklerin başvuru sırasında, sınav sürecinde ve belgenin kullanım hakkına sahip olunan tüm süre boyunca yerine getirilmesi gereklidir.

Aksi ilan edilmekdikçe, tüm sınav başvuruları e-Devlet kapısı üzerinden giriş yapılmak suretiyle ANAPER portalda yer alan sınav/aday portalı üzerinden oluşturulur. Portal üzerinden gerçekleştirilmeyen ve başvuru sistemi harici diğer yöntemlerle çıktısı alınıp elle doldurulan Başvuru Formu ile Belgelendirme ve Belge Kullanım Sözleşmesi işleme alınmaz.

Belgelendirme programlarına yönelik oluşturulan tüm kurallar ISO 17024 Standardı ve ilgili ulusal yeterlilik ve mevzuat ile uyumlu şekilde oluşturulmaktadır. Bu nedenle, sınava başvuracak adayların, başvuru yapacakları ilgili ulusal yeterliliği incelemeleri ve anlamaları önemlidir.

 

Copyright © Anadolu Üniversitesi Personel Belgelendirme Birimi 2014

Sayfalarda aksi belirtilmediği sürece site içindeki hiçbir döküman, sayfa, grafik, tasarım unsuru ve diğer unsurlar izin alınmaksızın kopyalanamaz, başka yere taşınamaz, alıntı yapılamaz, internet üzerinde veya her ne suretle olursa olsun kitle iletişim araçlarında ve medyada yayınlanamaz ve kullanılamaz. Bu kurallara uymayanlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.